Brýle proti modrému světluMasky na spaníŠpunty do ušíDoplňky stravyZnačkySlevový tagBalíčky a slevyKontaktBlog
Porovnání brýlí

Brýle proti modrému světlu

Brýle proti modrému světlu jsou speciálně navržené brýle, které blokují nebo částečně omezují přísun modrého světla k očím. Tyto brýle se doporučují používat ve večerních hodinách, kdy je člověk vystaven intenzivnímu modrému světlu, zejména během práce na počítači nebo při používání jiných digitálních zařízení. Expozice modrému světlu před spánkem může narušit cirkadiánní rytmus a zhoršit kvalitu spánku. V naší nabídce naleznete vše, od brýlí blokující 100 % modrého světla až po ty, které blokují pouze 20 % modrého světla. Brýle blokující 80+ % modrého světla jsou vhodné na nošení těsně před spaním a zlepšují kvalitu spánku a usínání. Ty blokující 40 % a méně jsou naopak vhodné v dennímu používání, jako je práce na počítači nebo hraní počítačových her.

Zjistit více

 • Cena produktu

Vyhledávání

Vyhledávání

Značka

Značka
 • SleepKing (5)
 • Filtrovat produkty
 • Zobrazuji všech 10 výsledků

  Dárek zdarma v hodnotě 259 Kč!
  45 % sleva!

  SleepKing Červené brýle proti modrému a zelenému světlu, Charles + Dárky

  900001

  Brýle proti modrému světlu na podporu spánku. Modré světlo může způsobovat únavu a podráždění očí, bolesti hlavy, a dokonce i poruchy spánku. 

  Jen 0 skladem

  Dárek zdarma v hodnotě 259 Kč!

  SleepKing Tmavě červené brýle proti modrému a zelenému světlu, Charles + Dárky

  900011

  Original price was: 599 Kč.Current price is: 329 Kč.

  Tmavě červené brýle pro 100% blokaci modrého a zeleného světla. Nejenom že efektivně blokují modrou a zelenou složku, ale zároveň posouvají světlo do fotobiomodulační oblasti.

  Dárek zdarma v hodnotě 259 Kč!

  SleepKing Oranžové brýle proti modrému světlu, Charles + Dárky

  900010

  Original price was: 599 Kč.Current price is: 329 Kč.

  Oranžové brýle „Charles“ pro 100% blokaci modrého světla. Zlepšují spánek a zklidňují podrážděnost očí od agresivního modrého světla. Jsou ideální pro večerní procházky, nebo venčení mazlíčků.

  SleepKing pouzdro a hadřík na brýle

  900002

  259 

  Pouzdro a hadřík od značky SleepKing poskytuje maximální ochranu a péči o vaše brýle. Řekněte sbohem rozbitým nebo špinavým brýlím.

  30 % sleva

  SleepKing Červené brýle proti modrému a zelenému světlu, Henry

  900003

  Original price was: 499 Kč.Current price is: 349 Kč.

  Červené brýle proti modrému světlu na podporu spánku ve stylovém designu. Blokují 100 % modrého i zeleného světla. Modré světlo může způsobovat únavu a podráždění očí, bolesti hlavy, a dokonce i poruchy spánku.

  30 % sleva

  SleepKing Oranžové brýle proti modrému světlu, Henry

  900004

  Original price was: 499 Kč.Current price is: 349 Kč.

  Oranžové brýle proti modrému světlu na podporu spánku ve stylovém designu. Blokují 100 % modrého světla. Modré světlo může způsobovat únavu a podráždění očí, bolesti hlavy, a dokonce i poruchy spánku.

  30 % sleva

  SleepKing Červené brýle proti modrému a zelenému světlu, George

  900024

  Original price was: 498 Kč.Current price is: 349 Kč.

  Brýle proti modrému světlu na podporu spánku. Modré světlo může způsobovat únavu a podráždění očí, bolesti hlavy, a dokonce i poruchy spánku. 

  Co je modré světlo a jak narušuje spánek?

  Modré světlo je součástí viditelného spektra světla, které je zvláště energeticky bohaté a má kratší vlnovou délku. Vlnová délka modrého světla je 380-500 nm. Toto světlo se přirozeně vyskytuje v denním světle a hraje klíčovou roli v regulaci našeho cirkadiánního rytmu, neboli biologických hodin. Pomáhá nám zůstat během dne bdělí a aktivní.

  Problém nastává ve večerních hodinách a v noci, kdy by naše tělo mělo přirozeně snižovat aktivitu a připravovat se na spánek. Umělé zdroje modrého světla, jako jsou LED obrazovky počítačů, smartphonů, tabletů a některé typy LED osvětlení, vysílají významné množství modrého světla, které může narušit naši přirozenou produkci melatoninu. Melatonin (přezdívaný hormon spánku) je hormon, který signalizuje našemu tělu, že je čas jít spát.

  Vystavení se modrému světlu ve večerních hodinách může tedy vést k potlačení produkce melatoninu, což způsobuje obtíže s usínáním, mělký nebo přerušovaný spánek a celkově horší kvalitu spánku. Proto je doporučeno omezit používání digitálních zařízení před spaním a v případě nutnosti používat brýle s filtrem modrého světla, aby se předešlo negativnímu dopadu na náš spánkový rytmus.

  Modré světlo a vliv na cirkadiánní rytmus

  Cirkadiánní rytmus, neboli naše vnitřní biologické hodiny, reguluje mnoho aspektů lidského zdraví, včetně spánku, bdělosti, metabolismu a hormonálních funkcí. Tento rytmus je přirozeně synchronizován s denním cyklem světla a tmy. V dřívějších dobách, kdy neexistovala umělá osvětlení, lidé byli přirozeně vedeni tímto cyklem – chodili spát krátce po setmění a probouzeli se s prvními paprsky svítání.

  Vystavování se modrému světlu před spaním tento rytmus narušujeme. Dalo by se říci, že tělo nepřetržitě (uměle) přesvědčujeme, že je stále den. Následkem toho je nízké množství vyplaveného melatoninu, a tím pádem pomalé usínání a špatná kvalita spánku. Je však důležité zmínit, že modré světlo je nedílnou součástí každého dne a je nebezpečné a nezdravé ho blokovat po celý den. Našemu tu totiž signalizuje, kdy je den a kdy je noc. Tímto blokováním by mohlo dojít potlačení tvorby vlastního přirozeného melatoninu.

  Kdy nosit brýle blokující modré světlo?

  Brýle blokující modré světlo určené k večernímu nošení (ty blokující více jak 80 % modrého světla) se doporučují nosit 1-1,5 hodiny před spaním. Brýle k počítači (brýle blokující 20-40 % modrého světla) jsou vhodné k nošení při nadměrné práci na počítači, když začnete pociťovat štípání nebo suchost očí.

  Jaké koupit brýle proti modrému světlu?

  To, jaké brýle zakoupit záleží pouze na Vašich potřebách. Pokud chcete blokovat modré světlo za účelem lepšího spánku, obecně doporučujeme Červené brýle. Pro pokročilejší uživatele, kteří s Červenými brýlemi mají zkušenost, jsou ideální Tmavě červené brýle. Ty kromě 100 % blokace červeného a zeleného světla posouvají spektrum světla do fotobiomodulační oblasti.

  Pokud vyrážíte na večerní procházku, jsou pro Vás ideální oranžové brýle. Jsou v nich lépe čitelné barvy, a zároveň blokují 100 % modrého světla.

  Pro sedavá zaměstnání, nebo pro hráče počítačových her jsou ideální brýle k PC, které nezkreslují barvy a zklidňují oči po dlouhém sledování obrazovky. Lidé vystavující se nadměrnému množství modrého světla, jako jsou programátoři, nebo jiní lidé s kancelářským zaměstnáním, se často mohou potýkat s nepříjemným štípáním očí, nebo migrénami. Tomu se dá předejít právě brýlemi proti modrému světlu!