Brýle proti modrému světluMasky na spaníŠpunty do ušíDoplňky stravyZnačkySlevový tagBalíčky a slevyKontaktBlog
Porovnání brýlí

Oranžové brýle na spaní

Oranžové brýle a speciálně jejich čočky blokují 100% modrého světla. Tím dokáží zlepšit spánek a dostat cirkadiánní rytmus do normy. Brýle s oranžovými čočkami jsou skvělé na večerní procházky, protože narozdíl od červených brýlí neblokují zelenou složku světla a barvy jsou tam mnohem čitelnější a snadněji rozpoznatelné. Například s červenými brýlemi nelze poznat zelená barva na semaforu, nebo zelený panáček na přechodu. To může vést z různým bezpečnostním rizikům, a proto jsou na tyto účely venkovního použití lepší oranžové brýle.

Zjistit více

 • Cena produktu

Vyhledávání

Vyhledávání

Značka

Značka
 • SleepKing (2)

Materiál

Materiál
 • Bavlna (1)
 • Hedvábí (1)
 • Filtrovat produkty
 • Zobrazuji všechny 2 výsledky

  25 % sleva

  SleepKing Oranžové brýle proti modrému světlu, Charles

  900010

  Original price was: 399 Kč.Current price is: 299 Kč.

  Oranžové brýle „Charles“ pro 100% blokaci modrého světla. Zlepšují spánek a zklidňují podrážděnost očí od agresivního modrého světla. Jsou ideální pro večerní procházky, nebo venčení mazlíčků.

  30 % sleva

  SleepKing Oranžové brýle proti modrému světlu, Henry

  900004

  Original price was: 499 Kč.Current price is: 349 Kč.

  Oranžové brýle proti modrému světlu na podporu spánku ve stylovém designu. Blokují 100 % modrého světla. Modré světlo může způsobovat únavu a podráždění očí, bolesti hlavy, a dokonce i poruchy spánku.

  Co je modré světlo a jak ho blokovat?

  Modré světlo je nedílnou součástí našeho každodenního života. Vychází také z různých umělých zdrojů, jako jsou displeje na počítačích, televizích, tabletů a také z LED osvětlení. I když má modré světlo několik pozitivních aspektů, zejména co se týče jasu a viditelnosti, má také negativní dopady na naše tělo zdraví. A to převážně jeho večerní nadužívání v podobě telefonů a počítačů. To nám může rozhodit cirkadiánní rytmus.

  Když jsme v noci vystaveni modrému světlu, naše tělo produkuje méně melatoninu, hormonu, který nám pomáhá usnout. To způsobuje, že usínání je obtížnější a kvalita našeho spánku je nižší. Nedostatek kvalitního spánku může mít negativní vliv na naši koncentraci, náladu a celkové zdraví.

  Proti těmto negativním vlivům modrého světla se vyvinuly různé techniky jak modré světlo blokovat, a jednou z nejúčinnějších je použití oranžových brýlí. Tyto brýle blokují modré světlo a pomáhají udržovat přirozenou produkci melatoninu.

  Kdy nosit oranžové brýle?

  Oranžové brýle se doporučují nosit 1,5 hodiny před spaním. Ve chvíli, kdy je 1,5 hodiny před plánovaným spánkem, a plánujeme jít ven, nasadíme oranžové brýle, protože je v nich lepší viditelnost a rozpoznatelnost barev. Oranžové brýle obzvlášť využijeme při venkovních vycházkách, nebo venčení mazlíčků.

  Jsou oranžové brýle lepší než červené brýle?

  Oranžové brýle narozdíl od červených neblokují zelenou složku, a tím pádem jsou vhodné na jiné účely. Oranžové brýle jsou však mnohem vhodnější pro venkovní fungování, a nebo noční fungování na počítači, protože přes ně jde mnohem lépe rozpoznat barvy. Pokud se chystáte ke spánku, a budete si doma číst knížku, červené brýle jsou lepší volbou.